Uluslararası Eskişehir Festivali

57_14901

Uluslararası Eskişehir Festivali, ilki 1995 yılında düzenlenmiş olan müzik, dans, tiyatro gibi çeşitli sanat dallarıyla çocuk etkinliklerine yer veren festival.

Kültür ve sanat etkinliklerinin ufuklarını genişleterek Anadolu’da yaygınlaşmasına katkıda bulunmak ve Türkiye’nin üç büyük kenti dışına da yaygınlaşmasına öncülük ederken iyi bir örnek oluşturmak, Eskişehir halkı ile buluşturmak ve çocuklar ile ilgili konuları da kapsama almak amacıyla başlatılmıştır.

Tarihçe

Zeytinoğlu Eğitim, Bilim ve Kültür Vakfı tarafından başlatılan festival, her yıl ekim ya da kasım ayında 9 gün süren etkinlikler içermektedir. 6 yıl boyunca Zeytinoğlu Vakfı’nın önderliğinde devam eden festival, 2001 yılından sonra Zeytinoğlu Vakfı ile Eskişehir Kentsel Gelişim Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilmektedir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi önderliğinde kurulan Eskişehir Kentsel Gelişim Vakfı’nın başlıca destekçileri arasında Eskişehir Valiliği, Anadolu ve Osmangazi Üniversiteleri ile Zeytinoğlu Vakfı yer almaktadır.

012 017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>