Boğaziçi Amatör Tiyatrolar Şenliği

08052010 (1)

Boğaziçi Amatör Tiyatrolar Şenliği, Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi – Tiyatro Kulübü (SHEM -TK) tarafından gerçekleştirilen bir etkinliktir.

1980 yılında kurulan Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi Tiyatro Kulübü, 1983 yılında ilk Boğaziçi Amatör Tiyatrolar Şenliği’ni düzenledi. “Tiyatro toplulukları arasında iletişim başlatarak, ortak paydada buluşulabilecek bir ortak hareketin önünü açmak” düşüncesiyle harekete geçilen şenlik, 1983 yılından bu yana sürdürülmekte, amatör tiyatro topluluklarının sahnelediği oyunların, izleyiciye ücretsiz sunulması sağlanmaktadır.

Amacı

Sarıyer Halk Eğitimi Merkezi Tiyatro Kulübünce; şenliğin amacı; Sarıyer seyircisinin başka tiyatroların oyunlarını görebilmesi, Shem-TK kadrosunun deney ve görüş alanını genişletmek, tiyatro toplulukları arasında deney ve bilgi alışverişi sağlamak, tiyatro topluluklarına deneylerini sergileyebilecekleri bir platform sağlamak, tiyatro toplulukları arasında bir iletişim başlatarak, ortak paydada buluşabilecek bir ortak hareketin önünü açmak şeklinde özetlenmektedir.

27-bogazici-amator-tiyatrolar-senligi-basladi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>